biała dieta na wybielanie zębów

biała dieta

Po wybielaniu zębów konieczne jest zastosowanie białej diety. Dowiedz się o niej więcej.

Biała dieta-jakie produkty spożywać?

Kiedy decydujemy się na wybielanie zębów musimy pamiętać o zmianie diety. W skład białej diety wchodzą produkty o jasnym zabarwieniu, których pigment nie przebarwia szkliwa. Znajdziemy wśród nich produkty takie jak białe ryby i owoce morza, białe warzywa, nabiał, makarony bez barwników oraz czysta woda. Restrykcyjna dieta wskazana jest przez 48 godzin od wykonania zabiegów, ale jeśli chcemy na dłużej utrzymać efekty warto wprowadzić te produkty do swojej diety na stałe.  Specjaliści polecają też picie napojów przez słomkę, unikając w ten sposób kontaktu z szkliwem.

biała dieta

Jakich produktów szczególnie unikać?

Biała dieta umożliwia nam uchronienie się przed wszelkimi przebarwieniami na zębach. Warto pamiętać o niej każdego dnia, jednak nie jest to takie proste. Skuteczniejszą metodą będzie unikanie niektórych produktów, negatywnie wpływających na kolor szkliwa. Zaliczyć do nich możemy m.in. kawę, alkohol, kolorowe napoje, czarne herbaty, słodycze, sosy czy żółtka jaj. W ten sposób zadbamy również o nasze zdrowie, ponieważ większość z tych produktów jest barwiona chemicznie i może wywoływać u nas wiele chorób.

Zastosuj białą dietę już dziś. W internecie znajdziesz wiele przepysznych przepisów na dania z wymienionych białych produktów. Sprawdź sam!

Podobne wpisy