Co to jest save the date i czy warto go stosować?

co to jest save the date

Branża ślubna rozwija się bardzo szybko, chłonąc sezonowe trendy z całego świata. Nowością jest tytułowe – Save the date. Co to takiego i skąd wzięło się na polskim rynku? Odpowiadamy co to jest save the date!

Powiadomienie ślubne – nowa moda w branży ślubnej

Co to jest save the date? W tłumaczeniu na język polski oznacza to zarezerwuj datę. To nowy termin, który przywędrowął do nas i innych nieanglojęzycznych krajów świata ze Stanów Zjednoczonych. Termin używany jest zarówno przez osoby pracujące w branży weselnej jak i przez narzeczonych, jest odpowiednikiem zawiadomienia o ślubie. Niemniej jednak zawiadomienie znacząco różni się od zaproszenia na ślub i wesele. Save the date bowiem jest poinformowaniem o zaręczynach oraz o wyznaczonej dacie ślubu.

Podpowiadamy co to jest save the date

Jakie informacje należy umieścić na zawiadomieniu? Co ważne, nie umieszcza się szczegółowych informacji dotyczących ceremonii zaślubin i wesela, ani nie oczekuje się też, że w odpowiedzi na save the date odbiorcy potwierdzą swój zamiar przybycia. Po co wysyłamy tego typu zawiadomienia? Aby mieć pewność, że goście, na których nam szczególnie zależy pojawią się na naszym weselu. Jeżeli odpowiednio wcześnie damy im znać, a w tym wypadku będzie to nawet do roku przed planowaną datą ślubu i wesela, możemy mieć pewność, że goście tak dopasują wszelakie plany osobiste, by wziąć pod uwagę datę naszego ślubu!

Podobne wpisy