Dlaczego warto wybrać gotowe domy parterowe?

gotowe domy parterowe

Jesteś rozdarty między budowaniem domu jednokondygnacyjnego a wielopiętrowego? Gotowy dom parterowy jest tańszy. Do budowy domu parterowego zużywa się mniej materiałów w porównaniu z domem z dodatkowymi piętrami.

Zalety gotowego domu parterowego

Koszty robocizny i honoraria są również tańsze przy budowie domu parterowego. Domy parterowe są bardziej wydajne pod względem przestrzeni i czasu. Schody zajmują cenną przestrzeń z całej powierzchni domu. Ponadto przy budowie domu jednopiętrowego przyjmuje się krótsze ramy czasowe w porównaniu z domem wielopiętrowym, ponieważ w projekt trzeba włożyć mniej pracy. Jeśli planujesz w późniejszym życiu rozbudowę domu, najlepszą decyzją jest wybudowanie mieszkania (jeśli dysponujesz odpowiednią działką). Taniej jest również rozbudowa na poziomie gruntu, zamiast dodawania dodatkowego piętra. Podczas rozwijania w górę, upewnij się, że uzyskasz dane techniczne, aby upewnić się, że jest bezpieczny i zbudowany do kodu.

Czy utrzymanie domu parterowego jest łatwiejsze?

Utrzymanie jest łatwiejsze w przypadku gotowego domu parterowego. Rury wodno-kanalizacyjne, instalacja elektryczna i cały budynek jako całość są łatwiejsze w utrzymaniu. Rury można łatwo usunąć lub wymienić w razie potrzeby, w przeciwieństwie do wielokondygnacyjnego domu, w którym mogą być osadzone w betonie. Domy parterowe są bardziej przyjazne dla dzieci, osób starszych i osób niepełnosprawnych. Schody stwarzają zagrożenie dla osób, które mogą mieć trudności z poruszaniem się w górę iw dół, ponieważ mogą łatwo się potknąć i upaść. Osoby niepełnosprawne, zwłaszcza te na wózku inwalidzkim, będą wymagały ciągłego manewrowania po domu. https://studiokrajobrazy.pl/projekty-domow/domy-parterowe

.

Podobne wpisy