Jak dopasować buty do sukienki wieczorowej?

Sukienka wieczorowa to jedna z tych wyjątkowych kreacji do której wszystko powinno idealne pasować. Zarówno fryzura, makijaż jak i buty na obcasie. W tego typu obuwiu obcas powinien być na tyle optymalny, aby stopa czuła się komfortowo a właścicielka obuwia była w stanie przetańczyć całą noc.

Buty do długiej sukni wieczorowej

Kwestią nadrzędną są wygodne buty damskie, które mają być częściej stylizacji wieczorowej. W lreacjach wieczorowych wybieramy się zazwyczaj na wystawne przyjęcie, wesele lub inną wykwitną uroczystość, gdzie chcemy przetańczyć całą noc. Istotne jest więc wygodne obuwie, które najlepiej przed docelowym wyjściem jest rozchodzić. Do sukni wieczorowej najbardziej pasują eleganckie buty na obcasie, które najbezpieczniej jest dobrać w kolorze sukienki. Wyróżnia się wśród nich zarówno czółenka na obcasie jak i szpileczki w postaci sandałków. Niemniej jednak przyjęło się, że na tego typu wyjścia najbardziej poprawne jest założenie obuwia z zakrytymi palcami i piętami. Sandałki są dopuszczalne w okresie letnim.

buty wieczorowe damskie

Spróbuj wybrać baleriny do sukni ślubnej

O tyle o ile w przypadku kreacji wieczorowych można poeksperymentować, to w przypadku sukien ślubnych sprawa nie jest już taka prosta. Jeśli lubisz odważne stylizacje, które budzą kontrowersje możesz założyć botki do sukni ślubnej. Niemniej jednak mniej radykalnym rozwiązaniem będzie założenie balerinek w których poczujesz się wygodnie, ale i elegancko. Wysokie panny młode nie poczują się gorzej a przyszłej żonie pana młodego z pewnością będzie wygodnie a wzrost nie będzie jej krępował. Co prawda bardziej standardowe obuwie dla panny młodej to obcasy, ale balerinki same w sobie nie są aż tak kontrowersyjne. Zdarzają się jednak sytuacje w których panna młoda nie może lub po prostu nie chce założyć wysokich butów. Klasyczne baleriny w tym przypadku będą dla niej idealnym rozwiązaniem.

Wybierz kozaki i zrób efekt wow

Jak się mają do powyższych propozycji kozaki? Czasem zastanawiamy się czy sa one wystarczająco eleganckie i czy pasują do sukienki wieczorowej. Najnowsze trendy i stylizacje ikon mody pokazują, że można stworzyć idealne połączenie kozaków z wieczorową suknią w taki sposób, aby zrobić wrażenie. Współczesne trendy dopuszczają zakładanie kozaków nie tylko zimą i w okresach przejściowych. Modele wiosenno – letnie są idealnym rozwiązaniem dla tych, którym fason ten odpowiada do tego stopnia, że chcą w nich chodzić cały czas. Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze, że nie każdy model kozaków na obcasie idealnie sprawdzi się do wieczorowej sukni.

Na przykład kowbojki nie będą idealnie się łączyć z lśniącymi satynami. Warto jednak poeksperymentować, aby odnaleźć swój własny a zarazem unikalny styl. Mimo, że może on okazać się kontrowersyjny na pewno warto poszukać własnego ja. Tym bardziej jeśli chcemy stworzyć swój własny, unikalny styl. Połączenie kozaków z codziennymi stylizacjami także może okazać się strzałem w dziesiątkę i efektem wow.

Podobne wpisy