Jak prasować jeansy?

Jak prasować jeansy, czyli jeansy na wieszakach

Jeansy to jedne z najwygodniejszych spodni, które są modne niezależnie od sezonu. Pozostaje jednak pytanie, jak prasować jeansy, aby nie uległy one uszkodzeniu oraz aby służyły jak najdłużej. Oto lista najważniejszych zasad w tym zakresie.

Praktyczne porady, czyli jak prasować jeansy

Okazuje się, że w większości przypadków takie spodnie wcale nie wymagają, by poddawać je takiej czynności i nie trzeba tego robić. Sporadycznie zdarza się jednak, że jest to niezbędne, zwłaszcza w przypadku luźniejszych modeli. Jak prasować jeansy w tym przypadku?

  • Prasuj je lekko wilgotne, ale zawsze przed wykonaniem czynności odwróć na drugą stronę.
  • Nigdy nie rób kantów.
  • Zawsze zaczynaj od linii pasa i kieruj się w dół.
  • Stosuj odpowiednią temperaturę prasowania, zgodnie z zaleceniami producenta spodni.

Parownica, czyli przydatny gadżet

Przydatnym akcesorium będzie także parownica. To doskonały sposób, aby odświeżyć spodnie przed wyjściem, a jednocześnie nie działać na nie zbyt wysoką temperaturą. Jak prasować jeansy przy jej użyciu? Warto przede wszystkim robić to w pionie, a także napełnić zbiornik odpowiednią ilością wody, aby działanie urządzenia było skuteczniejsze.

Jak widać odpowiedź na pytanie, jak prasować jeansy jest nieco bardziej skomplikowana, aniżeli mogłoby się wydawać. Dobrą informacją jest natomiast to, że w wielu przypadkach wcale nie trzeba tego robić, efekt może być bowiem doskonały i bez tego.

Podobne wpisy