Jak wybrać idealne buty na ślub?

Wygoda to podstawa, szczególnie w przypadku obuwia. Tym bardziej jeśli musisz w nich spędzić całą noc podczas własnego wesela. Zakup idealnego obuwia ślubnego może okazać się niezbyt łatwy i prosty. Poniżej w artykule przedstawiamy kilka ważnych i cennych wskazówek, zanim staniesz przed wyborem butów ślubnych.

Wybierz właściwy rozmiar butów ślubnych

Właściwy rozmiar wydaje się rzeczą oczywistą. Niemniej jednak z jakiegoś powodu zdarzają się obdarcia, odciski i obrzmiałe stopy. Trzeba zadbać o to, aby buty nie ściskały stopy ani żeby nie były za małe. Mimo, że fakt ten zdaje się być oczywistym, niejednej kobiecie zdarzyło się kupić za małe buty z nadzieją, że się rozejdą czy rozchodzą. Mając do czynienia z obuwiem ślubnym, nie ryzykuj. Tak samo jak buty nie powinny być za małe, tak samo nie powinny być za duże ani za luźne. Kupując buty należy sprawdzić je czy aby na pewno są dobre, ponieważ zbyt duże mogą zagrażać stopie, która będzie się w nich przemieszczać.

obuwie  ślubne

Postaw na materiał wysokiej jakości

Materiał z którego powinny zostać wykonane idealne buty do ślubu to kwestia bardzo indywidualna. Zazwyczaj wybierane są przez panny młode te, które są wykonane ze skóry naturalnej lub z satyny. Skórzane obuwie jak wiadomo jest niezwykle eleganckie oraz trwałe. Kupując buty z tego tworzywa możemy mieć pewność, że nic w ciągu nocy z nimi się nie wydarzy. Niemniej jednak skórzane buty wymagają wcześniejszego rozchodzenia co jednak zaowocuje tym, że staną się dla stopy one bardzo komfortowe oraz wygodne.

Natomiast satynowe buty na ślub będą pięknie się komponowały z suknią ślubną, która jest zazwyczaj wykonana z podobnego materiału. Satyna sama w sobie jest bardzo miękka i bardzo delikatna – bardziej niż skóra, dlatego pewne jest, że dopasują się one idealne. Jeśli chodzi o buty ślubne, zaleca się wybieranie butów z materiałów naturalnych w których stopa będzie oddychać i nie spoci się.

Obcas ślubnych butów jest ważny

Oczywistym faktem jest, że przy wyższych obcasach nogi kobiety wyglądają na zgrabniejsze. Niemniej jednak nie należy przesadzać. Szczególnie jeśli kobieta na co dzień nie nosi szpilek ani obcasów, a wręcz przeciwnie – trampki czy balerinki, nie warto szaleć i inwestować w buty na niebotycznej szpilce. Po pierwsze utrzymanie równowagi może okazać się nie lada wyzwaniem, a po drugie może wyjść problem z poruszaniem się w sposób swobodny.

W przypadku długiej sukni ślubnej, której tren ciągnie się metrami po ziemi, szpilki nie będą zbyt często widoczne. Szczególnie wysokie panie mogą wtedy pomyśleć o butach ślubnych niskich, które nie posiadają żadnego podwyższenia. Należy pamiętać, że wysokie i cienkie szpilki są mało stabilne a podczas tańców na parkiecie może być to uciążliwe. Przy wyborze wysokości obcasa warto zastanowić się nad wzrostem pana młodego oraz tego, aby przyszła żona nie była wyższa. Jeśli istnieje tego typu ryzyko należy założyć na przyjęcie buty ślubne płaskie. Dysproporcja nie będzie wtedy tak mocno widoczna.

Podobne wpisy