Jakie powinny być idealne buty dla dziecka?

Buty dla dziecka powinny być komfortowe a przede wszystkim wygodne i dopasowane do stopy pociechy. Aby dziecko pewnie stawiało pierwsze kroki powinno czuć się stabilnie. Aby dobrze się rozwijało musi czuć komfort od najmłodszych lat.

Postaw na buciki dla dziecka wysokiej jakości!

Porządne i wysokiej jakości obuwie dziecięce to te, które jest oparte na budowie stopy. W związku z tym, że stopa dorosłego różni się bardzo mocno od dziecięcej nóżki, ma także inne potrzeby. Dziecko noszące obuwie, które sprawia wrażenie jakby chodziło boso, pozwala naturalnie pracować nóżkom, mięśniom, a także stawom – zapewnia ochronę. Naukowcy zajmujący się tematem wyróżnili kilka głównych zaleceń, które dotyczą nie tylko pierwszych butów do chodzenia, ale wszystkich butów dla dzieci.

buty do nauki chodzenia

Przede wszystkim podeszwa powinna być elastyczna, ponieważ stopa powinna naturalnie pracować. Natomiast materiał wykonania to podstawa – musi być oddychający oraz miękki. Na wkładce nie powinny się znajdować żadne wypukłości – podeszwy muszą być płaskie. Jeśli chodzi o palce, to dziecko powinno nimi swobodnie poruszać, dlatego buty powinny być szerokie na tyle, aby zapewnić dziecku ten luz.

Czego nie powinny mieć buciki?

Tak jak wyróżnia się cechy, które powinny posiadać pierwsze buciki do chodzenia i nie tylko, podobnie jest z zastrzeżeniami. Czego nie powinny posiadać buty dla dziecka? Modyfikacji na wkładce, która powinna być całkowicie płaska. Poza tym jakikolwiek obcas, obcasik jest zabroniony. Podobnie jak usztywnianie kostki czy zapiętka.

Stopa musi naturalnie pracować, więc podeszwa musi być elastyczna i pozwalać na swobodną pracę małej nóżki. Wpływ obuwia na rozwój stóp jest bardzo duży, dlatego trzeba o tych kwestiach myśleć już od momentu stawiania pierwszego kroku przez dziecko. Podobnie jest z butami do przedszkola, które powinny być na tyle wygodne, aby dziecko nie czuło w nich, że ma ograniczone ruchy.

Wybierz buciki przewiewne z płaską podeszwą

Stopy posiadają dwadzieścia sześć kości, trzydzieści trzy stawy oraz dziewiętnaście mięśni. Poza tym stopa składa się z ponad stu wiązadeł, ścięgien i zakończeń nerwowych. Mając za zadanie trzymać w pionie oraz przemieszczać całe ciało, muszą być utrzymane w odpowiednim stanie oraz być zabezpieczone na tyle, aby nie czuć dyskomfortu podczas chodzenia.

Jako, że dziecko stawia swoje pierwsze kroki zazwyczaj już w pierwszym roku życia lub tuż ukończeniu pierwszych urodzin, bardzo duże znaczenie ma wybór pierwszego obuwia. Pierwsze buty dla dziecka odgrywają bardzo dużą rolę w rozwoju stopy, która ma balansować całe ciało. Wybierając buciki dziecku nie zawsze warto sugerować się tylko i wyłącznie modą lub aktualnymi trendami modowymi. Podstawą jest zdrowa stópka maleństwa, które zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki. Niedopuszczalne jest zatem wybieranie butów, które są nie przewiewne, wykonane ze sztucznych materiałów czy tworzyw. Buty powinny oddychać oraz być z płaską podeszwą, która zapewni stabilizację i komfort.

Podobne wpisy