Klasyczne koszule męskie – must have w szafie każdego faceta!

koszule męskie

Koszule męskie to część garderoby, która coraz częściej pojawia się w naszych szafach, niezależnie od stylu. Do niedawna były one zarezerwowane na ważne uroczystości i noszone wyłącznie w połączeniu z eleganckimi spodniami lub całym garniturem. Dzisiaj możemy łączyć je nawet z bojówkami lub krótkimi spodniami dresowymi.

Koszule męskie – już też na co dzień!

Skoro więc koszule męskie znajdują się w szafie panów coraz częściej, -warto wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Tkaniny czy kolory możemy dobierać indywidualnie, w zależności od tego, do czego mają być dopasowane i co lubimy. Inaczej jest z rozmiarem i krojem. Wielu producentów podaje na swoich stronach swoje tabele rozmiarów – w takich wypadkach warto zapisać swoje wyniki, aby nie tracić czasu na mierzenie się przy kolejnych zakupach.

Skrojone na miarę!

Istotną rolę gra również krój koszuli – jest on podany często na metkach. Szczupli mężczyźni najlepiej będą się prezentować w koszulach slim fit, które jednak nie powinny być obcisłe, a dopasowane. Kołnierzyk powinien przylegać do szyi w taki sposób, aby było miejsce na włożenie jednego lub dwóch palców pomiędzy materiał a ciało. Długość rękawów należy dobierać tak, że jeśli założymy marynarkę, koszula powinna wystawać około 1cm spod rękawa marynarki. Nie wybierajmy zbyt długich ani zbyt krótkich koszul, ponieważ nie będą one wyglądać dobrze włożone do spodni. Jeśli kupujemy białe eleganckie koszule męskie, które będą noszone w zestawie z muchą, warto wybrać wariant z zakrytymi guzikami.

Podobne wpisy