Leżaki na balkon – jak zaaranżować niewielką przestrzeń

leżaki ogrodowe

Ogranicza Cię metraż balkonu? Nie musisz wcale przejmować się tym, że nie posiadasz imponującego tarasu lub ogrodu. Nawet na niewielkiej przestrzeni można zaaranżować interesujące i przede wszystkim wygodne miejsce pozwalające na odpoczynek. Sprawdź zatem, jak wybierać leżaki ogrodowe, które będą idealnie pasować do Twojej nieruchomości. 

Klasyczna konstrukcja, czyli rama + materiał

Brak miejsca? W takim razie dostosuj wyposażenie do możliwości. Składane drewniane leżaki z materiałowym siedziskiem to najpopularniejsza wakacyjna alternatywa, którą można spotkać m.in. w barach, knajpach i obiektach wypoczynkowych. Świetnie sprawdzi się ona również na balkonach, zapewniając maksymalny komfort – nawet przez wiele godzin. 

Dodatkowym atutem takich rozwiązań jest ich stosunkowo niska cena i możliwość złożenia, co ograniczy problemy z przechowywaniem leżaków poza sezonem. Warto więc zastanowić się nad takimi propozycjami także wtedy, gdy posiadasz przestronny ogród lub taras. Niewielki leżak awaryjny (na wypadek imprezy) jest zawsze mile widziany!

leżak

Leżaki umożliwiające ustawienie pozycji siedzenia/leżenia

Gdy posiadasz balkon w kształcie prostokąta, możesz pozwolić sobie na dwa nieco bardziej zaawansowane leżaki ogrodowe. Prawdopodobnie będą one zwrócone bezpośrednio do siebie, dlatego idealnym rozwiązaniem jest ustawienie ich przy ścianie i montaż na barierkach zawieszanego stolika. Dzięki temu spędzanie wolnego czasu z bliską Ci osobą może być jeszcze przyjemniejsze!

Nieszablonowe opcje

W tzw. blokach często pojawiają się na tyle wytrzymałe balkony, że nie ma problemu z zawieszaniem na nich hamaków lub leżaków w formie wiszącej. Do dyspozycji jest naprawdę mnóstwo alternatyw, które pozwalają m.in. na mocowanie ich zarówno do drugiego balkonu (lub zadaszenia), jak i barierek. Warto więc zastanowić się nad taką opcją, ponieważ może okazać się ona wyjątkowo interesująca i przede wszystkim wygodna. 

Podobne wpisy