Przeczytaj to przed wyborem sukni ślubnej!

suknia ślubna

Każda przyszła panna młoda staje przed dylematem wyboru idealnej sukni ślubnej. Grono najbliższych przyjaciółek stara się doradzić jak najlepiej potrafi, ale czasem to za mało, ponieważ to przyszła panna młoda musi nie tylko wyglądać w niej dobrze, ale przede wszystkim czuć się swobodnie.

Sprawdź ofertę kilku salonów z sukniami ślubnymi

Aby wybrać idealny model sukni ślubnej warto udać się do kilku salonów, aby porównać różne fasony i wzory sukien. Dobrze jest nałożyć na siebie ładną bieliznę koloru cielistego, której materiał nie będzie prześwitywał przez suknię. Biustonosz powinien mieć odpinane ramiączka, aby nie psuł walorów estetycznych i wizualnych sukienki.

suknia princessa

Suknia ślubna Princessa może wymagać odpięcia ramiączek w biustonoszu, dlatego warto być przygotowanym na tę ewentualność i nie czuć się skrępowanym. Zabierając ze sobą wygodne szpilki, panna młoda może mieć pewność, że będzie mogła mierzyć suknię w obcasach dobierając ją do odpowiedniej wysokości. W salonach sukien ślubnych mają zazwyczaj na stanie buty na obcasie, ale może się okazać, że akurat nie mają odpowiedniego rozmiaru.

Zadbaj o jakość wykonania sukni i dodatki

Wybór idealnej sukni ślubnej jest nie lada wyzwaniem. Niemniej jednak wyboru trzeba dokonać a sam wybór jest przyjemnym uzupełnieniem całej organizacji ślubu. Bardzo dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się suknie z delikatnego muślinu, wykończone niewielką, gipiurową koronką. Brak jakichkolwiek dodatkowych zdobień pozwala na dobranie bogatszych elementów takich jak wianek z żywych kwiatów, rozpuszczone włosy oraz biżuteria z cyrkoniami, która piękni lśni.

W przypadku sukni ślubnej koronka może znajdować się w różnych miejscach i zawsze jest ciekawym uzupełnieniem kreacji. Sukienki na wesele dla mamy także mogą je posiadać co doda im dodatkowego animuszu oraz ekskluzywności. Wybierając suknie z zagranicznych katalogów trzeba się liczyć z dłuższym terminem oczekiwania na realizację zlecenia.

Co zrobić z suknią po ślubie?

Kupując suknię ślubną nie myślimy o tym co zrobimy z nią po uroczystości. Czasem pojawiają się pomysły, aby zostawić ją dla córki albo po prostu chcemy ją sprzedać. Problem pojawia się w momencie, kiedy na kupno nie ma chętnych a ponowne wystawianie sukni na aukcji nic nie daje. Co więc zrobić z używaną suknią ślubną? Dobrym rozwiązaniem może okazać się przerobienie jej na kreację wieczorową, którą będzie można założyć na inną okazję.

Perełki, kryształki czy koronki z sukni można przerobić na biżuterię, która może okazać się wspaniałą pamiątką ślubną. Jeśli jednak najbardziej zależy nam na sprzedaży, nie należy z nią zwlekać, ponieważ moda zmienia się z sezonu na sezon. Chcąc nadążyć za aktualnymi trendami przyszłe panny młode szukają także nowinek, nawet na aukcjach z odzieżą używaną, gdzie zamieścimy ogłoszenie z suknią ślubną. Dobrym pomysłem będzie też oddanie sukni do organizacji charytatywnej, która pieniądze z jej sprzedaży przeznaczy na pomoc dzieciom w ciężkiej sytuacji finansowej.

Podobne wpisy