Sukienki wieczorowe – jak dobrać je do okazji i figury?

sukienki wieczorowe

Jeśli zbliża się kilka ważnych dla Ciebie świąt czy momentów, na pewno zainwestujesz w nowe sukienki wieczorowe. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać je do swojej figury, a także zbliżających się okazji. Sprawdź jak to zrobić, aby prezentowąć się elegancko i z klasą!

O czym pamiętać wybierając suknię wieczorową?

Głównym kryterium, jakim powinniśmy kierować się wybierając sukienki wieczorowe, jest rodzaj okazji, na które planujemy je zakładać. Inna suknia sprawdzi się bowiem na ślub znajomych czy kogoś z rodziny, a inna na wieczorny bal biznesowy. W tym przypadku niesamowicie ważny jest odpowiedni krój oraz kolor. Pamiętajmy, że na wesela nie wypada założyć sukienki w kolorze białym, a niektórzy twierdzą, że powinno się również unikać czerni. Na wieczorny i elegancki bal, czarna prosta suknia będzie natomiast doskonałym wyborem. Jeśli chodzi o kroje i długości, na wesele możemy pozwolić sobie na sukienkę krótszą, np. midi lub do kolan, bal wymaga jednak od nas sukni do ziemi. W pierwszym przypadku lepiej nie stawiać na głęboki dekolt, który w drugim przypadku (oczywiście elegancko wystylizowany, np. perłami) może być uznany za naprawdę stylowy.

sukienki wieczorowe

Sukienki wieczorowe a Twój typ figury

Dobierając sukienki wieczorowe, warto zwrócić uwagę także na jeszcze jedną kwestię oprócz kroju, długości i koloru. A mianowicie na swój typ figury. Kobiety smukłe i wysokie doskonale będą prezentować się w prostych sukniach do ziemi. Natomiast figury w typie jabłka czy gruszki, o wiele lepiej wyglądać będą w sukienkach lekko rozkloszowanych, np. w formie litery A.

Podobne wpisy