W jakich butach do ślubu?

buty ślubne

Buty ślubne to bardzo ważny element całego stroju, który nie może zostać zbagatelizowany ani zepchnięty na dalszy plan. Mimo, że buty są ukryte pod długą, lecz piękną suknią są nie mniej ważne, niż ona sama.

Buty do ślubu piękne czy wygodne?

Obuwie ślubne zazwyczaj wybiera się już po wybraniu sukni ślubnej. Niemniej jednak powinny one zostać ostatecznie wybrane, gdy suknia będzie już po wszystkich poprawkach krawieckich. Aby mieć pewność, że buty na ślub będą odpowiednio pasować do sukni, można zabrać je do przymiarki. Wybór rodzaju butów nie powinien być przypadkowy.

obuwie ślubne

Raz, że powinny one wyglądać przepięknie a dwa, że powinny być wygodne. Dobór niewygodnego obuwia może skutkować nieudanym ślubem. Należy pamiętać o tym, że w butach tych nie idzie się tylko do ołtarza, ale i wypadałoby przetańczyć w nich całą noc. Nie warto zatem kupować butów ładnych, ale zbyt ciasnych czy uwierających. Trzeba pamiętać o tym, że nie każde buty da się rozchodzić.

Jaki kolor butów do ślubu wybrać?

Bardzo dużą popularnością cieszą się białe i kremowe buty do ślubu. Dobranie ich jest bardzo ważną kwestią, dlatego trzeba dobrać odpowiedni odcień do koloru sukni. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się kolorowe buty ślubne, które są na przykład dobierane do koloru oprawy ślubnej. W modzie są czerwone, fioletowe, chabrowe czy różowe. Buty w intensywnym, neonowym kolorze mogą być także idealnym uzupełnieniem stylizacji panny młodej.

Wybierając bardziej stonowane kolory w odcieniu pasteli z powodzeniem można je później wykorzystać w codziennych stylizacjach. Najważniejsze, aby na butach nie oszczędzać. Ślub to ten dzień w życiu, kiedy wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik i się udać. A udać się może tylko wtedy, gdy zarówno panna młoda jak i pan młody będą się czuć wygodnie a zarazem komfortowo. W zależności od upodobań panie mogą wybrać buty ślubne niskie lub wysokie. Buty ślubne płaskie są gwarancją wygody.

Buty z dopasowaną wielkością obcasów

Kobiety, które na co dzień chodzą w szpilkach, mogą mieć pewność, że wytrzymają w obcasach całą noc. Niemniej jednak te panny młode, które noszą na co dzień płaskie obuwie powinny także na ślub wybrać ten fason na niższej podeszwie. Zazwyczaj obcasy do 7 cm są dość bezpieczne, ponieważ należą do wygodnych. W przypadku wątpliwości co do tego jak długo nasze stopy wytrzymają w obuwiu ślubnym warto je rozchodzić w domu.

Wystarczy w nich chodzić przez kilkanaście minut dziennie na kilka dni przed weselem i ślubem. Impreza ślubna zazwyczaj trwa kilkanaście godzin razem licząc z weselem. W tym czasie panna młoda powinna być nienaganna i nie pląsać na boso po parkiecie. Warto zatem przewidzieć tego typu sytuację i jeśli pojawi się wątpliwość co do wygody na szpilkach przez całą noc, zabezpieczyć się obuwiem ślubnym na płaskiej podeszwie. Dzięki temu szyk i klasa panny młodej zostanie zachowana do białego rana, aż do ostatniego gościa, który zawita na weselu po to, aby dobrze się tam bawić.

Podobne wpisy